28 Şubat

Ben bu acılarla şair olmalıyım, hafif müzikler çalmalı ateşlerimin altında.

avatar
26 Ocak 2017
2 Paylaşım 817 Okunma

Hava 28 Şubat’ın politik ağırlığının yanı sıra  soğuk da. Geceden yağmur yağmış belli fakat yine doğal gaz borusunda asılı şemsiyeye uzanmaya üşendiğim için paltomun kapşonuna  sığınırım diyorum.

Kapalı. Tipik kış havası işte. Kocaman siyah yine silmeye üşenmiş olduğum güneş gözlüğümü yerleştirdim kocaman kızıl kahve gözlerime. Çok şiştiler on gündür filan.

Son bir haftadır olduğu gibi yine kapıda taksi. Ne çok param var Allah’ım bu aralar?

Mutsuzluğum çok bereketli  eyvallah. Her türlüsüne.

Arada trafiği en sıkıntılı atmsinden taksiyi bekletip para çekiyorum.

Leyla hanım diyor, asistan kız. Sabah 9.55. Üsküdar. Bir psikoloji kliniği. Bir psikoterapisti yaklaşık 1 dakika kadar boğazı dinlenme odasının camından izleyerek bekliyorum.

Şakaklarına çoktan şubatlar ve martlar yağmış bir adam geliyor. Gözlükleri odanın karanlığında hiç çıkarmadan dün için kusura bakmayın, diyorum.

Sahi dün, hiç tanımadığım bu adamı internetten kliniğinin telefon numarasını bularak aramış, telefonda, size ihtiyacım var diye Gayrettepe’nin ortasında hıçkıra hıçkıra ağlamıştım.

Sonra da yüzüne kapamıştım telefonu.

Şimdi yaşımı soruyor, bilmiyorum. Adımı soruyor, sıkılıyorum.  Eğitimimi soruyor, karışık diyorum. Kaç kardeşin var diye soruyor, oralar çok seans götürür diyorum.  Diyorum da diyorum.

Gözüme, ortada duran sehpanın üzerindeki selpak paketi çarpıyor. Bunu buraya ağlayanlar için mi koydunuz diyorum. Gülüyor.

Zaten her zaman herkes gülüyor bana.

Bir sürü bir şeyler konuşuyorum. Konuştukça öfkeleniyor, öfkelendikçe, kırılıyor, kırıldıkça ağlıyor, ağladıkça orta sehpanın orta yerinde duran mendilden bir adet olmadı bir daha bir daha çekiyorum. Alt kirpiklerimin alt kısımlarını usulca temizleyip-ki çünkü en çok oralar kararır biliyorum; konuşmaya devam ediyorum. Hem de mendili hatırı sayılır şekillerde katlayarak.

Ben bu acılarla şair olmalıyım, hafif müzikler çalmalı ateşlerimin altında.

İlginizi çekebilir

Zaharya (- 1740?) (Mir Cemil)
Müzik
21 paylaşım1,162 okundu
Müzik
21 paylaşım1,162 okundu

Zaharya (- 1740?) (Mir Cemil)

Mücella Yazan - Oca 01, 2018

Itri musikimizin Süleymaniye’si ise, Zaharya da Sultanahmet’idir. Yahya Kemal 18. yüzyılın başında ulus-devlet dönemi başlarken çokuluslu bir imparatorluk olan Osmanlı…

Gün
Etkinlikler, Kitâbiyat
3 paylaşım1,045 okundu
Etkinlikler, Kitâbiyat
3 paylaşım1,045 okundu

Gün

Erhan - Kas 02, 2017

Vakit geldi. Ben mekâna biraz geç intikal ettiğimden sadece arka sıralarda yer kalmış olduğunu gördüm. İşime gelir. Oturdum ve üzerine almak istediğim kitapları yazdığım not defterimi çantamdan çıkardım.

Bir Düğümün Arefesinde
Hikâyat
0 paylaşım817 okundu
Hikâyat
0 paylaşım817 okundu

Bir Düğümün Arefesinde

Hayat Can - Eyl 04, 2017

Bölünmüşlüğün verdiği ıstırapla televizyonu açtım. Rağbet görmediğini tahmin ettiğim tahmin ettiğim bir kanalın bozuk yayını odanın içerisine Malena'nin sessiz haykırışlarını yayiyordu.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.