Ân – Açık Parlak Sarı

Çayı makineye attığı bir lira ile almıştı ama içtiği çay beş kuruş etmezdi.

avatar
17 Haziran 2017
2 Paylaşım 913 Okunma

Yangın boşluğuna çıktı. Kurtarma kapısının arkasındaki plastik eski tabureye oturdu. Cebinden sigarasını çıkarırken sağ bacağını sol bacağının üzerine attı ve ayn’anda karşısındaki eski çamın dallarına konuşlanmış kahverengi siyah sokak güvercinini gördü. Zihni bir anda avlusuna baktığı ilkokuldan çıkan, annesinin koluna girmiş zihinsel engelli çocuğa kaymıştı. O sırada ağaçların arasından süzülen sabah güneşi sol gözüne isabet ediyor ve kalbinden sağlığına, bahar güneşine, sigaraya şükrediyordu.

Çayı makineye attığı bir lira ile almıştı ama içtiği çay beş kuruş etmezdi. Sırtındaki ağrı oturduğu yerde de yokluyor, midesi açlıktan bulanıyordu.  Eve gitmek istiyordu. Ve fakat gidecek bir evi kalmamış gibiydi…

İlginizi çekebilir

Zaharya (- 1740?) (Mir Cemil)
Müzik
21 paylaşım1,183 okundu
Müzik
21 paylaşım1,183 okundu

Zaharya (- 1740?) (Mir Cemil)

Mücella Yazan - Oca 01, 2018

Itri musikimizin Süleymaniye’si ise, Zaharya da Sultanahmet’idir. Yahya Kemal 18. yüzyılın başında ulus-devlet dönemi başlarken çokuluslu bir imparatorluk olan Osmanlı…

Gün
Etkinlikler, Kitâbiyat
3 paylaşım1,067 okundu
Etkinlikler, Kitâbiyat
3 paylaşım1,067 okundu

Gün

Erhan - Kas 02, 2017

Vakit geldi. Ben mekâna biraz geç intikal ettiğimden sadece arka sıralarda yer kalmış olduğunu gördüm. İşime gelir. Oturdum ve üzerine almak istediğim kitapları yazdığım not defterimi çantamdan çıkardım.

Bir Düğümün Arefesinde
Hikâyat
0 paylaşım840 okundu
Hikâyat
0 paylaşım840 okundu

Bir Düğümün Arefesinde

Hayat Can - Eyl 04, 2017

Bölünmüşlüğün verdiği ıstırapla televizyonu açtım. Rağbet görmediğini tahmin ettiğim tahmin ettiğim bir kanalın bozuk yayını odanın içerisine Malena'nin sessiz haykırışlarını yayiyordu.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.