Ân – Açık Parlak Sarı

Çayı makineye attığı bir lira ile almıştı ama içtiği çay beş kuruş etmezdi.

avatar
17 Haziran 2017
2 Paylaşım 251 Okunma

Yangın boşluğuna çıktı. Kurtarma kapısının arkasındaki plastik eski tabureye oturdu. Cebinden sigarasını çıkarırken sağ bacağını sol bacağının üzerine attı ve ayn’anda karşısındaki eski çamın dallarına konuşlanmış kahverengi siyah sokak güvercinini gördü. Zihni bir anda avlusuna baktığı ilkokuldan çıkan, annesinin koluna girmiş zihinsel engelli çocuğa kaymıştı. O sırada ağaçların arasından süzülen sabah güneşi sol gözüne isabet ediyor ve kalbinden sağlığına, bahar güneşine, sigaraya şükrediyordu.

Çayı makineye attığı bir lira ile almıştı ama içtiği çay beş kuruş etmezdi. Sırtındaki ağrı oturduğu yerde de yokluyor, midesi açlıktan bulanıyordu.  Eve gitmek istiyordu. Ve fakat gidecek bir evi kalmamış gibiydi…

İlginizi çekebilir

Bir Düğümün Arefesinde
Hikâyat
0 paylaşım117 okundu
Hikâyat
0 paylaşım117 okundu

Bir Düğümün Arefesinde

Hayat Can - Eyl 04, 2017

Bölünmüşlüğün verdiği ıstırapla televizyonu açtım. Rağbet görmediğini tahmin ettiğim tahmin ettiğim bir kanalın bozuk yayını odanın içerisine Malena'nin sessiz haykırışlarını yayiyordu.

Şahmaran Söylencesi
Hikâyat
2 paylaşım925 okundu
Hikâyat
2 paylaşım925 okundu

Şahmaran Söylencesi

Orhan Bahçıvan - Haz 19, 2017

Bazılarına göre İran kaynaklı bir masaldır. Bazılarına göre de Mısır kaynaklıdır. Anadolu toprakları üstünde yüzlerce çeşitlemesi bulunan, Şahmaran anlatımının geçtiği yer olarak Tarsus şehri gösterilir.

Babacığım
Deneme
0 paylaşım247 okundu
Deneme
0 paylaşım247 okundu

Babacığım

Hayat Can - Haz 18, 2017

Hakikat demişken... Kendi hakikatimi ararken ben, benimle sabah ezanlarına kadar yorulmadan yaptığın kıssalarla dolu sohbetini özledim. Evet.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.