Hüzünlü Çıraklar

Hüzünlü çıraklar, sizi affetmeyeceğim. Henüz neye denk geldiğinizi dahi bilmiyorsunuz .

avatar
14 Şubat 2017
4 Paylaşım 856 Okunma

Neye denk geldiğimizi dahi bilmiyorduk oysa. Bir yaşamaktır tutturmuşuz. Şairler mi yalancı, yaşam koçları mı? Müritleri çokça bulunan insanlardan kendini koru. Koru ki içtiğin su bulanmasın, yaşamaktan.

Neye denk geldiğimizi dahi bilmiyorduk oysa. Herkes kaliteli oynuyordu               -yaşamak-‘ını. Aldanmak zorundaydık. İçtiğimiz sudan olma pahasına, yaşamak. İnandıramazlar beni ne şairlere ne kahinlere. Ve yaşam koçları, güldürmeyin beni.

Ne zamanki toplu intiharlar baş gösterir bir beldede, bilirim o zaman insanlar uyanmış. Yaşamaktan sancıyan her yerlerimize; Tanrım bize merhem! Oysa, henüz daha neye denk geldiğimizi dahi bilmiyorduk.

-oysa, henüz, daha- kendime gülebilmek güzel şey.

Neye denk geldiğimizi dahi bilmiyorduk oysa. Değirmen midir bu dünya, kafa kırıcı taş mı yoksa? Bilmiyorduk, tutturmuştuk bir yaşamak, debeleniyorduk.

Ellerinde çakıl taşı, ellerinde dinamit, ellerinde su, ellerinde el…

Peki biz tam olarak hangisine denk gelmiştik? Yaşamaktan sancıyan, kanayan, kararan, yanan, kesilen ve de doğranan yerlerimize: Rabbim bize bir merhem!

Tutturulmuş bir yaşamaktan arda kalan, “Küllu şey’in halikun illa vechehu”

Yakamıza yapışıp kalmış bir suç gibi duran, yaşamak.

Beni anlamlandır Rabbim. Beni tanımlandır.

Neye denk geldiğimizi dahi bilmiyorduk oysa. Yaşamak nedir bilmiyorduk, ölüm bir hakikat ise, hakikate giden yolu öğrenmeliydik. Bir yaşamaktır tutturmuştuk, oysa henüz neye denk geldiğimizi dahi bilmiyorduk.

Şair: ‘aslında dönmezdim gittiğim yoldan, hüzünlü çıraklara denk gelmeseydim’

Hüzünlü çıraklar, sizi affetmeyeceğim. Henüz  neye denk geldiğinizi dahi bilmiyorsunuz .

İlginizi çekebilir

Zaharya (- 1740?) (Mir Cemil)
Müzik
21 paylaşım1,137 okundu
Müzik
21 paylaşım1,137 okundu

Zaharya (- 1740?) (Mir Cemil)

Mücella Yazan - Oca 01, 2018

Itri musikimizin Süleymaniye’si ise, Zaharya da Sultanahmet’idir. Yahya Kemal 18. yüzyılın başında ulus-devlet dönemi başlarken çokuluslu bir imparatorluk olan Osmanlı…

Gün
Etkinlikler, Kitâbiyat
3 paylaşım1,020 okundu
Etkinlikler, Kitâbiyat
3 paylaşım1,020 okundu

Gün

Erhan - Kas 02, 2017

Vakit geldi. Ben mekâna biraz geç intikal ettiğimden sadece arka sıralarda yer kalmış olduğunu gördüm. İşime gelir. Oturdum ve üzerine almak istediğim kitapları yazdığım not defterimi çantamdan çıkardım.

Bir Düğümün Arefesinde
Hikâyat
0 paylaşım797 okundu
Hikâyat
0 paylaşım797 okundu

Bir Düğümün Arefesinde

Hayat Can - Eyl 04, 2017

Bölünmüşlüğün verdiği ıstırapla televizyonu açtım. Rağbet görmediğini tahmin ettiğim tahmin ettiğim bir kanalın bozuk yayını odanın içerisine Malena'nin sessiz haykırışlarını yayiyordu.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.