Monolog

Başlangıçta dirençliydim, henüz ağaç dallarına, baharın yağmur kokulu güzelliğine inanıyorken dünya beni cehennemine çekmeye çalıştığında elimin uzandığı ağaç dallarına tutunuyordum.

avatar
8 Ocak 2017
883 Okunma

Yeryüzündeki, gökteki, duvarlar arasındaki tek başınalığımı kanıksadım artık. Bu yekpareliğe sığdırılan gövdem ile bastığım toprağa battığımı, gökteki boşlukta yer çekimine yenik düştüğümü, duvarların bana bakarak çatladığını fark eder oldum. Battığım toprağın kabuğunda kalmayıp katmanları şehvet dolu bir açlıkla arşınlayarak cehenneme ulaştığımı, yeryüzünün de bu ıstırapla dövülmüş gövdeyi nasıl bir iştahla yuttuğuna tanık oldum. Vücudum yara almıyor, çatlaklar ve oyuklar içimde meydana geliyordu. Dıştan sağlığa benzer bu görünüş içeride bir yatalağa dönüşmüştü zamanla. Gelen, dışımın bağladığı sert kabuğa çarpmasına rağmen içeri sızacak çatlaklar buluyordu. Beni kimi zaman bir başkasının gözünde görünür kılan, içimdekinin sızdığı bu çatlaklar “gelen” tarafından iyi tanınıyordu.

Başlangıçta dirençliydim, henüz ağaç dallarına, baharın yağmur kokulu güzelliğine inanıyorken dünya beni cehennemine çekmeye çalıştığında elimin uzandığı ağaç dallarına tutunuyordum. Beni sıcak bir bakış bir türlü ait olamadığım yaşamıma mucizevi bir şekilde sabitlemeyi başarıyordu. Ayağım kaysa bahar taze toprağıyla tutuveriyordu tabanlarımdan. Fakat çok geçmeden henüz genç denilen bir yaşta, henüz yaşamın dokunulmamış taraflarına delikanlı bir merak duyarken, beni bekleyen olası güzellikler için kollarımı uzun uzun açmışken, göğsümde bir boşluk buldum. Delikanlı merakım sulu bir içe kapanıklığa, kollarım kırık ağaç dallarına evrildi. Tabanlarımda hissettiğim toprak sıcaklığı kendini dev bir buzula bırakmış, dallarından tutunduğum ağaçlar bir şimşeğin yahut bir buldozerin hedefi olmuştu. Sıcak bakış ise teslimiyet dolu gözlerime bigane, kibirli bir perdeyle örtülmüştü.

İlginizi çekebilir

Zaharya (- 1740?) (Mir Cemil)
Müzik
21 paylaşım1,162 okundu
Müzik
21 paylaşım1,162 okundu

Zaharya (- 1740?) (Mir Cemil)

Mücella Yazan - Oca 01, 2018

Itri musikimizin Süleymaniye’si ise, Zaharya da Sultanahmet’idir. Yahya Kemal 18. yüzyılın başında ulus-devlet dönemi başlarken çokuluslu bir imparatorluk olan Osmanlı…

Gün
Etkinlikler, Kitâbiyat
3 paylaşım1,045 okundu
Etkinlikler, Kitâbiyat
3 paylaşım1,045 okundu

Gün

Erhan - Kas 02, 2017

Vakit geldi. Ben mekâna biraz geç intikal ettiğimden sadece arka sıralarda yer kalmış olduğunu gördüm. İşime gelir. Oturdum ve üzerine almak istediğim kitapları yazdığım not defterimi çantamdan çıkardım.

Bir Düğümün Arefesinde
Hikâyat
0 paylaşım817 okundu
Hikâyat
0 paylaşım817 okundu

Bir Düğümün Arefesinde

Hayat Can - Eyl 04, 2017

Bölünmüşlüğün verdiği ıstırapla televizyonu açtım. Rağbet görmediğini tahmin ettiğim tahmin ettiğim bir kanalın bozuk yayını odanın içerisine Malena'nin sessiz haykırışlarını yayiyordu.

Yorum Yaz

Your email address will not be published.